Ana Sayfa Spor 26 Mayıs 2023 84 Görüntüleme

TFF ile Fenerbahçe ortasında Omuz Omuza Kampanyası Bağış Protokolü İmzalandı

6 Şubat 2023’te yaşanan zelzelenin akabinde Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bölgedeki vatandaşlarımıza dayanak olmak gayesiyle futbol ailesi ile birlikte hayata geçirilen Omuz Omuza kampanyasına Fenerbahçe Kulübü’nün yaptığı konteyner bağışı için imza merasimi düzenlendi.

Fenerbahçe Kulübü’nün Omuz Omuza kampanyasına yaptığı 550 konteynerlik bağışın imza merasimi, Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi ve Fenerbahçe Kulübü Lideri Ali Koç’un iştirakleriyle Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi 1907 Tribünü’nde gerçekleştirildi. Törende TFF Üstün Lig Kulüplerinden Sorumlu İcra Şurası Üyesi Müslüm Özmen, TFF Ulusal Kadrolardan Sorumlu İdare Konseyi Üyesi Hamit Altıntop, Fenerbahçe İdare Şurası Üyeleri, Burak Çağlan Kızılhan, Simla Türker Bayazıt, Bekir İrdem ve Can Gebetaş hazır bulundu.

Fenerbahçe Kulübü Lideri Koç: “Futbolun paydaşları olarak sarsıntının birinci günden itibaren elimizden geldiğince çalıştık, uğraştık, çabaladık”

İmza Merasiminde konuşan Fenerbahçe Kulübü Lideri Ali Koç, ülke olarak 6 Şubat 2023 günü ağır bir felaket yaşadığımızı kaydederek, “Felaket bile hafif kalıyor. Nüfusumuzun yüzde 15.7’sini etkileyen 11 vilayetimizi kapsayan pek çok Avrupa ülkesinden daha büyük b ir alanda art geriye çok ağır sarsıntılar yaşadık. Sonucunda çok büyük kayıplar, tanımı güç bir acı ve toplumumuzu sarsan büyük bir felaketle karşılaştık. Bir sefer daha hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına ve ülkemize baş sıhhati diliyorum. Bu acı periyodu ülkemiz ve milletimiz olarak el ele geride bırakmak için daima birlikte çalıştık, çalışıyoruz. Ve millet olarak bugüne kadar inanılmaz bir dayanışma sergilendi. Bugün de Türkiye Futbol Federasyonu’nun sarsıntısı yaşamış halkımızın yanında olmak için çok çok kısa bir müddette hayata geçirdiği ‘Omuz Omuza’ yardım kampanyası kapsamında kıymetli spor kamuoyunun karşısındayız. Tüm futbolun paydaşları olarak birinci günden itibaren elimizden geldiğince çalıştık, uğraştık, çabaladık, saatlerce ne yapabiliriz diye düşündük. Herkes elinden geleni ziyadesiyle yapmaya çalıştı. Bizlerde atletlerimizle, derneklerimizle, üyelerimizle, taraftarlarımızla, tüm bölgenin halkıyla afet bölgesindeki vatandaşlarımızın ve devletimizin yanında olmaya; elimizden ne geliyorsa yaparak yanında olmaya çalıştık. Stadımızı afet merkezi ve afet yardım merkezine çevirdik. Afet bölgelerimizde muhtaçlık olan gereçlerden oluşan her bir eseri başka farklı gruplayarak, tasnif ederek ihtimamla hazırlanmış 156 tırımızı halkımıza, sarsıntı bölgesine ulaştırdık. Günler boyunca meskenlerinden, dükkânlarından, mağazalardan, marketlerden eşya alıp getiren; çorbada benim de tuzum olsun diyen tüm halkımıza teşekkür ediyoruz. Bu materyallerin sarsıntı bölgesine ulaştırılması dayanılmaz bir lojistik operasyonuydu. İnanın en kolay temin ettiğimiz öge tırlar ve kamyonlar oldu. Bizim hazırladığımız bütün yardım materyallerini götürmeye hazır kamyonlar vardı. Bunun için emeği geçen tüm lojistik şirketlerine canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu yardım kampanyası için seferber olan tüm vatandaşlarımıza da teşekkürlerimi canı gönülden sunuyorum.” dedi. 

“Bu felaketin yaralarını sarmak çok uzun sürecek. Vazifemiz unutmamak ve unutturmamak”

Şu an zelzele bölgesindeki en kıymetli tahlil bekleyen sorunun barınma muhtaçlığının karşılanması olduğunun altını çizen Ali Koç şöyle konuştu:

“Biz Fenerbahçe Spor Kulübü olarak birinci evvel çabucak çadır temin ettik. AFAD’a 1300 adet çadır ulaştırdık. Onlar muhtaçlıklar çerçevesinde bu çadırları tahsis ettiler. Sarı Lacivert Derneğimiz acil barınma muhtaçlığına yarar sağlamak için 200 çadırdan oluşan bin kişilik bir çadır kent kurdu. Ayrıyeten zelzeleden yaralı kurtulmuş haklımız için Kızılay ile bir arada ülkemiz için ‘Birlik ve beraberlik bizim kanımızda var’ diyerek bu sloganla kan bağışı kampanyası gerçekleştirdik. İdare konseyimiz, çalışanlarımız, atletlerimiz, teknik gruplarımız ve bu bölgedeki vatandaşlarımızın iştirakiyle 3 gün boyunca kulübümüzün kapılarını kan bağışına açtık. Bu kampanya çerçevesinde 2053 tüp kan bağışı yapıldı. Kızılay standartlarına nazaran yapılan en kıymetli kan bağışlarından biri olduğu bize söz edildi. Kızılay’a ve dayanak veren herkese bir defa teşekkür ediyorum. Bu felaketin yaralarını sarmak çok uzun bir süreç gerektirecek. Afet bölgesindeki halkımıza ve çocuklarımıza yapılacak yardımlarda yorulmak yok. Misyonumuz unutmamak ve unutturmamak. Doğal olarak bu afetten en çok etkilenenler çocuklarımız oldu. 23 Nisan’da bölgedeki çocukları bir nebze olsun memnun etmek için Hatay’da Sarı Lacivert Derneğimiz ile kurduğumuz çadır kentteydik. Bayramlaşmamızı daima birlikte yaptık. Yüzlerinde gülümsemeyi görmek her şeye bedeldi. Bölgedeki çocuklar, hepimizin çocukları, onların geleceği hepimize emanet olmalı. Karşılarına çıkan tüm zorluklarda onların yanında olmak, yollarındaki taşları kaldırmak bizlerin en büyük misyonu olmalıdır.  Fenerbahçe’nin spor kimliğine uygun formda, bölgede spor yapan ve sarsıntı münasebetiyle spor hayatlarına orta vermek zorunda kalan birçok genç sporcuyu bünyemize kattık. Onların eğitim gereksinimlerini karşıladık. Barınma gereksinimi olanları kendi bünyemizde barındırdık. Birebir ilgilenmeye çalıştık. Gelen sportmenlerin her biri bizim rekabet ettiğimiz branşlara çok büyük katkı sağladılar. Bilhassa Hatay’dan çok bedelli sportmenler bünyemize katıldı.” 

“Türk milleti neler yapabileceğini gösterdi”

Depremin yaralarını sarmak için tüm kulüplerin ve futbolun tüm paydaşlarının başka farklı çok bedelli adımlar attığını söz eden Fenerbahçe Kulübü Lideri, “Adeta yeterlilikte yarıştık. Futbol dünyasının paydaşları örnek bir duruş ve dayanışma ruhunu ortaya koydular. Birebir tüm halkın yaptığı üzere. Birlik beraberliğe en çok gereksinim duyulan periyotta Türk milleti neler yapabileceğini göstermiştir.” diye konuştu.

“50 Milyon TL’yi TFF’nin hesabına aktardık”

Türkiye Futbol Federasyonu’nun da futbol ailesinin çatı kurumu olarak, Spor Bakanlığı, Kulüpler Birliği ve yayıncı kuruluşla birlikte futbolun tüm paydaşlarını kapsayan uzun soluklu bir yardım kampanyası başlattığını belirten Koç kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Demin de bahsettiğim üzere çok kısa müddette organize olundu. Bu da takdire şayan bir durumdu. Barınma muhtaçlığına tahlil olmak ismine Omuz Omuza kampanyasını hayata geçirdi ve kampanyamız hala devam etmektedir. Bizim amaçlarımız en kısa vakitte binlerce konteyneri bölge halkının hizmetine sunmaktı. Amaç çok büyük olduğu için kampanya da devam ediyor. Unutmayın, unutturmayın dedik. Lütfen kampanyaya desteklerinizi devam ettirin. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak biz Türkiye Futbol Federasyonu olarak hayata geçirilen bu değerli adımda  Omuz Omuza Yardım ve Dayanışma gecesinde bin konteyner kelamı vermiştik. Bu konteyner kelamımız için üyelerimiz, sponsorlarımız, Fenerbahçeli iş insanlarının ve derneklerimizin dayanaklarıyla hem yurt içi hem yurt dışında toplamda 112 Milyon TL’lik bir kaynak yarattık. Bu kaynak büsbütün Omuz Omuza kampanyasının çalışmalarına yarar sağlayacaktır. Bugün imzalayacağımız mutabakat ile TFF tarafından Hatay’da yapılacak konteyner kent için 550 konteyner bedeli olan 50 Milyon TL’yi dün TFF hesabına aktardık. Geri kalan meblağ, yeniden bu kampanyanın şemsiyesi altında kampanyadan evvel verdiğimiz siparişler çerçevesinde Kahramanmaraş’ta 500 konteynerlik bir hayat alanı kuracağız. İnşallah Allah’ın müsaadesiyle Temmuz başında oralara taşınılacak. 19 Temmuz günü buranın resmi açılışını yapmayı amaçlıyoruz. Konteyner deyip geçmeyin altyapı, su, elektrik, toplumsal ömür alanları çok çok kıymetli. Bunu yalnızca 3’e 7 bir metal konteyneri oraya yerleştirmek olarak görmeyin. Devletimizin takviyesi sayesinde, AFAD’ın uyumuyla el birliğiyle, omuz omuza, elimizden gelenin en düzgününü yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.Özetle Fenerbahçe olarak bugün itibariyle Omuz Omuza kampanyası toplamında 1050 konteynerin kurulması için gereken meblağı bağışladık. Bunun içinde aramızdaki protokolü sizlerin huzurunda imzalayacağız. Fenerbahçe’nin ülkesinin yanında olmak ismine hayata geçirdiği bu adımla 112 Milyon TL’lik kaynak yaratılması için yanımızda olan her bir Fenerbahçeliye teşekkürlerimi sunuyorum. Spor bakanlığımıza, Türkiye Futbol Federasyonu’na ve yayıncı kuruluşa bu yeri hazırladığı için de ayrıyeten teşekkür etmek istiyorum. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu afette oradaki halkımız için, ülkemiz için attığımız her adım bizim ülke sevdamızın, ülkemize duyduğumuz aidiyetin doğal bir kesimidir. Her adımımızı bu sorumluluk şuuruyla atıyoruz. Bu sorumlulukla devletimizin, milletimizin yanındayız. Birinci gün söylediğimiz üzere bugün bir defa daha vurguluyor ve hatırlatıyoruz; bu husus hiçbir vakit gündemimizden düşmemeli. Vatandaşlarımızın hayatlarının olağana dönmesi yolunda yardımlar ve dayanaklar durmamalı. Ülke ve millet olarak yaralarımızı, motamot başında olduğu üzere dayanışma ruhuyla sonuna kadar sarmalıyız. Unutmayın, unutturmayın.”

TFF Lideri Büyükekşi: “Omuz Omuza kampanyası ile emelimiz Türk futbol ailesinin acılı ve güç bir günde yan yana ve omuz omuza gelip, ‘futbol yalnızca futbol değildir’ gündemiyle depremzedelerimize katkı sağlamaktı”

Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi ise ülkemizi derinden üzen 6 Şubat sarsıntısının yaralarını sarmak için 1 Mart tarihinde birçok ulusal kanalla birlikte bir kampanya başlattıklarının hatırlatarak, “Gençlik ve Spor Bakanlığı, Futbol Federasyonu, Kulüpler Birliği Vakfı ve futbolun tüm paydaşları ile birlikte el ele, omuz omuza vererek başlatıldı. Maksat Türk futbol ailesinin acılı ve sıkıntı bir günde yan yana ve omuz omuza gelip, futbol yalnızca futbol değildir gündemiyle depremzedelerimize katkı sağlamaktı. Birçok kulübümüz, münferit olarak çabucak sarsıntının sonraki günü acil muhtaçlıklar için binlerce tırlarla birçok önemli sayıda yardımda bulundular. Bu yardımlar çok süratli halde dağıtılmak için yola çıktı. Lakin acil muhtaçlıklar, muhakkak bir güne kadar yarar sağladı. Hâlbuki sarsıntıda aşağı üst 600-700 bin bina ziyan gördü. İnsanların acil gereksinimleri bitince sıra barınma gereksinimine geldi. Barınma muhtaçlığı, baktığımızda en kısa tahlil çadır, biraz vakit geçince gerek soğuk gerek sıcaktan korunmak ismine bir başka acil tahlilin konteyner olduğunu gördük. Pahalı kulüp liderlerimizle bir ortaya geldik, toplantı yaptık. Ali Liderimizin da bahsettiği üzere 1000 konteyner yardım konusunda mutabık kaldık. Bu ortada da Türkiye Futbol Federasyonu, AFAD’a acil 20 Milyon TL bağışta bulundu. Lakin gün geçtikçe zelzelenin ne kadar büyük olduğu, 10 milyon insanı etkilediği ortaya çıkınca 1000 konteynerin yetmeyeceği konusunda mutabık kaldık. 1 Mart’taki ‘Omuz Omuza’ kampanyasını başlattık.” dedi.

“Her hafta 15-20 bin SMS atılmaya devam ediliyor”

Sadece Türkiye’den değil yurt dışından da, futbol ailesinin Guardiola, Arsene Wenger, İlkay Gündoğan, A Ulusal Ekip kaptanı Hakan Çalhanoğlu ve onların birçok kadro arkadaşının Omuz Omuza Yardım Kampanyası yayınlarına katılarak takviye verdiklerini belirten Büyükekşi, “Süper Lig kulüplerimiz, 1. Lig kulüplerimiz bu kampanyaya katılarak çok hoş bir halde kampanyaya katkı verdiler. Fakat kampanyayı bir günlük yapmadık. Tüm hafta oynanan müsabakalarda futbolcularımız alana Omuz Omuza kampanyasına SMS ile takviye verilmesiyle ilgili bir pankartla alana çıkıyor. Ben her hafta SMS’leri denetim ediyorum ve 15-20 bin ortası SMS atılmaya devam ediliyor. Tüm futbolseverlere çok teşekkür ediyorum.” formunda konuştu.  

“Kurduğumuz her konteyner kente bir halı saha yapacağız”

Deprem bölgesinde kurdukları konteyner kentleri yalnızca konteynerleri koymak formunda düşünmediklerinin altını çizen TFF Lideri Büyükekşi şöyle konuştu:

“İhalesini yaptık, her yaptığımız kente çocuklar için bir halı saha yapacağız. Ayrıyeten, hepsinde çocuk oyun parkı olacak. Çocuklarımızın toplumsal olarak gelişmesini sağlayacak öbür kısımlar de kesinlikle olacak. Depremzedelere moral vermek için birçok kadromuz da katkıda bulundu, evvel Riva’da bir Sayın Bakanımız Murat Kurum’un katıldığı bir maç yapıldı. Müsabakaya davet edilen depremzede çocuklarımıza moral verildi. Daha sonra Mersin’de tekrar şöhretler karması ve depremzede çocuklarla müsabaka yapıldı. Bu müsabakanın Mersin’de oynanmasının nedeni de zelzelede en fazla ziyan gören kentlerimizden Hatay’ın grubu Hatayspor’un önümüzdeki yıl müsabakalarını Gençlik ve Spor Bakanlığımızın katkılarıyla Mersin’de oynayacak olmasıydı. Bu nedenle Mersin’e gittik. Hataysporlu birçok futbolcu da o gün Mersin’deki şov maçına katıldı. Çocuklarımızı çok memnun ettik. Gençlik ve Spor Bakanlığımız Mersin’deki bir tesisimizi Hatayspor’a tahsis etti. Biz de TFF olarak idman alanlarını yapmak için kollarımızı sıvadık. Döneme kadar da Hatayspor’a Riva tesislerimizi açtık. Bir öbür depremzede kulübümüz İskenderunspor sarsıntıdan bu yana Riva tesislerimizi kullanıyor. Tekrar depremzede gruplarımıza bütün imkanlarımızı kullandırıyoruz. Tekrar birçok grubumuz depremzedeler faydasına özel maçlar düzenledi. Bu kulüplerimizin bir tanesi de Fenerbahçe. Biz de Ulusal maçımızı depremzedelerimiz faydasına kullanacağımız ilan ettik. Şu ana kadar yapılan yardımlarla 4 bin konteynerin siparişini verdik. Bunun 1000 tanesi Kahramanmaraş’ta, 500 tanesi Gaziantep Nurdağ’da, 500 tanesi Gaziantep İslahiye’de, 1000 tanesi Adıyaman ve 1000 tanesi Hatay’da kurulacak. Bugün bir protokol imzalayacağız. Fenerbahçe Kulübü dün TFF hesabımıza 50 Milyon TL gönderdi. Bununla Hatay’da kuracağımız konteyner kentimize 550 konteyner daha ek edeceğiz. Bunun dışında sayın liderimizin ek yapacakları 500 tane konteyner ile futbol ailemizin yaklaşık 5050 konteyneri hayata geçmiş olacak. Bu da 4 kişilik aile üzerinden hesaplarsak 20 bin kişinin barınma gereksinimini karşılamış olacağız. 20 bin kişi küçük bir ilçe demek, kıymetli bir sayı. Ancak kampanyamız devam ediyor. İnşallah bu sayıları daha da ileri taşıyabiliriz. Buradan bütün futbolseverlere ve sporseverlere davette bulunmak istiyorum. Sarsıntının yaraları bir günde sarılmıyor. Devletimiz kalıcı konutların temellerini attı. En azından o kalıcı konutlar yetişene kadar depremzedelere katkı sağlamak, onların barınmalarını en hoş halde, hiçbir sorun yaşamadan sağlamak için el ele, omuz omuza vereceğiz.” 

“11-14 Haziran tarihleri ortasında kurduğumuz konteyner kentleri kimi futbolcularımızla birlikte ziyaret edeceğiz”

Mehmet Büyükekşi depremzede vatandaşlarımıza daha fazla katkı sağlamak için Omuz Omuza kampanyası ile yeni başlattıkları bir diğer kampanyayı birleştirdiklerini de kaydederek, “Paris Saint Germain Kulübü Omuz Omuza kampanyamız kapsamında 1 Milyon Euro, Avrupa Kulüpler Birliği ise 500 bin Euro bağışta bulundu. Bu bağışlarla birlikte kimi futbolcuların formalarını gönderdiler. Tekrar depremzedelere katkıda bulunmak gayesiyle geçtiğimiz günlerde TFF olarak GoArt firmasıyla mukavele imzaladık. Bu formalar GoArt ile Metaverse dünyasında başlattığımız kampanya kapsamında satılacak. Bize bir sayı garanti ettiler. O parayı da konteyner alımında kullanacağız. Mersin’de düzenlediğimiz şov maçında gördük ki depremzede çocuklarımızın en çok ilgi gösterdiği şey futbolcular ile vakit geçirmek, onlarla konuşmak, onlarla fotoğraf çektirmek. Biz de 11-14 Haziran tarihleri ortasında depremzedelerimiz için yaptığımız konteyner kentlere birtakım futbolcularımızla ziyarette bulunmak istiyoruz. Böylece zelzele bölgesindeki çocuklarımızı keyifli ederiz diye düşünüyorum. Mersin ziyaretimizde bir engelli vatandaşımız Fenerbahçeli futbolcumuz Arda Güler’in imzalı formasını istedi. Fenerbahçe ile görüştük ve Arda Güler bu gencimizi manzaralı arayıp sohbet etti ve imzalı formayı da gönderiyorlar. Bir diğer engelli vatandaşımız da Galatasaray’dan Icardi’nin formasını istemişti. Depremzede bölgesindeki çocuklarımızı, vatandaşlarımızı ruhen de keyifli etmek istiyoruz. Bu nedenle kulüplerimize çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra yapılacak işbirliklerinde de tüm kulüplerimizi ve tüm futbol topluluğunun el ele vererek hareket etmesini istirham ediyorum. Omuz Omuza kampanyamız kapsamında SMS kampanyamız da devam ediyor. Lütfen ‘Destek’ yazın 8332’eye gönderin.” tabirlerini kullandı.

Konuşmaların akabinde Mehmet Büyükekşi ve Ali Koç düzenlenen protokolü imzalayarak el sıkıştı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

instagram takipçi satın al
hack forum hacker forumu warez forum gaziantep escort bayan gaziantep escort
tokat escort muğla escort hack forumbabilbet bahis forum bahis forumu fethiye escort casino siteleri deneme bonusu veren siteler bahis siteleri bonus veren bahis siteleri